IX. Plesna nacionala

IX. Plesna nacionala

Plesno srečanje in predstavitev

Utečena prireditev že deveto leto zapored omogoča profesionalnim ustvarjalcem na področju sodobnega plesa, starejšim od 21 let, predstavitev odlomkov iz svojih novejših del ali del v nastajanju. Splošni in strokovni javnosti se lahko predstavijo z največ desetminutnimi izsečki iz obstoječih predstav ali še nerealiziranih idej, na katerih trenutno delajo.

Idejo skupne množične predstavitve sodobnega plesa je EN-KNAP v sodelovanju z Društvom za sodobni ples Slovenije prvič zgoščeno izvedel na proslavi Dneva državnosti, junija 2005, na Trgu republike v Ljubljani. Takrat smo predstavili dela koreografov: Gorana Bogdanovskega, Mateje Bučar, Edwarda Cluga, Maje Delak, Matjaža Fariča, Gregorja Lušteka, Ksenije Hribar, Mateja Kejžarja, Male Kline, Iztoka Kovača, Sinje Ožbolt, Branka Potočana, Sanje Neškovič Peršin, Andreje Rauch, Magdalene  Reiter in Tanje Zgonc.

Plesna NACIONALA želi to zgoščeno predstavitev sodobnega plesa negovati in razvijati tudi v prihodnje. Plesna NACIONALA je tako priložnost, da zberemo kakovostno profesionalno slovensko plesno produkcijo, na brezplačni prireditvi zgoščeno predstavimo svoje posebnosti, poglede, zamisli in potenciale ter da združeni in glasni postanemo pomemben del slovenske kulturne zavesti.

Dogodek povezujeta: Uroš Kaurin in Vito Weis

« Napovednik|Ples in gledališče

Center kulture Španski borci, Zaloška 61, 1110 Ljubljana
Blagajna je odprta med delovniki od 17. do 19. ure ter uro pred prireditvami.
blagajna@spanskiborci.si / tel.: +386 (0)1 620 87 90

 

Produkcija: Zavod EN-KNAP

Posvetitev pomladi (Kvadrat)
Produkcija: Zavod Flota
Koreografija: Jana Menger
Nastopajoči: Maša Hawlina, Tini Rozman, Tajda Podobnik, Veronika Valdes

Incubusova metamorfoza
Produkcija: Samoprodukcija
Koreografija: Ana Lekše
Nastopajoči: Ana Lekše

Prijatelj, postoj in poglej
Produkcija: Vitkar zavod
Koreografija: Branko Potočan
Nastopajoči: Fourklor: Anamaria Bagarić, Maša Hawlina, Katjuša Kovačič, Tajda Podobnik, Tini Rozman, Matija Udovič, Veronika Valdes

BOTR"CE / GODMOTHERS
Produkcija: Festival Velenje, Abomo, Maag Production
Koreografija: Polona Boruta, Lucija Boruta, Mateja Rožič
Nastopajoči: Polona Boruta, Lucija Boruta, Marko Golubović,Mojca Majcen, Mateja Rožič

Prehajanja
Produkcija: Studio za svobodni ples
Koreografija: Urša Rupnik
Nastopajoči: Sara Jeromel, Aleksandra Poljak, Tinkara Žnidarčič, Ana Vrhovnik, Petra Pekolj, Philipp Haselwarter, Zala Zia Lenardič, Jerca Klinar, Maja Maša Šömen, Kaja Vajdetič, Zala Mojca Jerman Kuželički

Sanje neke ptice: Žareče sence
Produkcija: Akademija za gledališče, radio, film in televizijo v Ljubljani
Koreografija: Katarina Krapež
Nastopajoči: Katarina Krapež

Meduza - Odsev večnosti / Izsek iz predstave Meduza
Produkcija: Studio za svobodni ples, društvo;
Koprodukcija: Plesni teater Ljubljana, Studio XXV
Koreografija: Liza Šimenc, Urša Rupnik
Nastopajoči: Liza Šimenc, Urša Rupnik, Tatiana Kocmur, David Nik Lipovac, Goran Štefanec

PLEŠI SVOJE SANJE, SANJAJ SVOJ PLES
Produkcija: Alma Mater Europaea - Akademija za ples
Koreografija: Avtorsko delo plesalk Akademije za ples
Nastopajoči: Neža Blažič, Ivana Gregurić, Tina Habun, Laura Ivančič, Katja Kolarič, Ondina Kerec, Manca Vukelič

Tempestatis
Produkcija: Društvo Celinka
Koreografija: Uršula Teržan
Nastopajoči: Evin Hadžialjevic, Iza Skok, Tajda Podobnik, Veronika Valdes, Uršula Teržan, Luka Bokšan, Taja Devi

Fragmenca
Produkcija: Kulturno društvo Center plesa
Koreografija: Amy Anne Kennedy, Ana Germ
Nastopajoči: Amy Anne Kennedy, Ana Germ
Sodelavci: Glasbeni miks / Marko Urbanek (Fragments - Echoes)

Canard pekinois / Mračna zveza
Produkcija: Zavod EN-KNAP
Koreografija: Josef Nadj
Nastopajoči: Matea Bilosnić, Gilles Noel

ŠvarcTanc=ŠvarcTanc
Produkcija: Plesno kulturno društvo Flamenko
Koreografija: Judita Corn,  Amadej Juranovič, Barbara Pirih, Jasna Premelč, Eva Prodan in Mojca Štefanič
Nastopajoči: Judita Corn, Amadej Juranovič, Barbara Pirih, Jasna Premelč, Eva Prodan, Mojca Štefanič

Duša dvojčica
Produkcija: Kulturno društvo Center plesa
Koreografija: Marko Urbanek
Nastopajoči: Jure Masten, Rebeka Hanžel, Maja Arzenšek, Amy Anne Kennedy, Katarina Rijavec, Tjaša Šramel, Ana Germ, Ana Kulaš, Čarna Lampret, Ajda Mulec, Rania Naji


Velika dvorana

Trajanje: 100 minut

Vstopnice:
Vstop prost

 

Center kulture Španski borci
Zaloška 61
1110 Ljubljana

Blagajna:
+386 (0)1 620 87 90

Uprava:
+386 (0)1 620 87 84

Email:
info@spanskiborci.si

Zemljevid

Kako do nas