Neforma 20

Neforma 20

Serija glasbeno-plesnih improvizacij

Serija improvizacij omogoča medsebojno povezovanje in spoznavanje ustvarjalcev s področja sodobnih glasbenih praks in umetnikov s področja sodobnega plesa. Vnaprej so dogovorjene le glasbene in plesne zasedbe posameznega dogodka, ki temelji na postavkah improvizacije in interakcije. Neforma želi spodbuditi sodelovanje različnih avtorjev ter jim omogočiti platformo za preizkus njihovih postopkov ustvarjanja.


Na tokratni neformi sodelujeta naslednji zasedbi:
1.
Ples_Daša Grgič / Glasba_Tao G. Vrhovec Sambolec

2.
Ples_Loup Abramovici / Glasba_Tomaž Grom


Daša Grgič
, plesalka in koreografinja je svoje študije dokončala v Livornu - A.E.D. za učitelja sodobnega plesa, v Bologni – Mousikè za plesnega vzgojitelja®, ter v Firencah pod vodstvom Simone Bucci je zaključila dvoletni diplomski program “Nikolais-Louis Technique Teacher Certificate Program” (NLTTCP) Nikolais-Louis Foundation for Dance, New York. Znanje sodobnih plesnih tehnik si je pridobila pod vodstvom koreografa in plesalca Roberta Cocconija iz plesne skupine »Areaera« iz Vidma in v »Atelier de Paris« z mednarodno priznano koreografinjo in ugledno osebnostjo Carolyn Carlson, katere naukom sledi. Plesala je v številnih plesno-gledaliških predstavah in lastnih performansih v okviru raznih projektov in festivalov doma in v tujini. Ustvarila je novo avtorsko delo “Val” (izvirna glasba: Aleksi Aubry Carlson in video: Luca Quaia), uprizorjeno decembra 2011 v okviru festivala Danceproject v Slovenskem stalnem gledališču v Trstu. V svojih projektih večkrat sodeluje z igralci, glasbeniki, režiserji ter raziskuje “metodo” (pristop), ki jo je pridobila pri svetovni koreografinji Carolyn Carlson in hkrati razvija osebni odnos do plesa. Ples doživlja in pojmuje kot način življenja ter ga povezuje s tem kar smo, del širše celote.

Tao G. Vrhovec Sambolec je umetnik in glasbenik, ki se v svojih postavitvah ukvarja z nevidnimi, efemernimi pojavi na eni strani, ter idejo prostora na drugi. Njegova umetniška praksa je poetično raziskovanje razmerij med prehodnimi in časovnimi pojavi – kot so zvočni in vremenski pojavi – ter arhitekturnimi in socialnimi prostori, ki jih le ti naseljujejo. V njegovih instalacijah arhitektura postane občutljiva do svojega neposrednega efemernega okolja, kar poudari časovno dimenzijo doživljanja arhitekture. Tako so ustvarjene situacije kjer pride do dialoga med zunajostjo in notranjostjo, med nepredvidljivim in konstruiranim, med stalnin in začasnim, med časom in prostorom. Njegovo delo obsega interdisciplinarne instalacije, instalacije mešanih medijev, zvočne intervencije in elektroakustično glasbo.

Razstave in performansi v številnih galerijah, muzejih in glasbenih festivalih po Evropi, med drugimi: Public Space With a Roof Gallery - Amsterdam, State Museum of Contemporary Art - Thessaloniki - Greece, Ars Electronica - Festival for Art Technology and Society - Linz - Austria, De Appel - Amsterdam, Madrid Abierto - Madrid, Museum of Modern Art - Ljubljana, Kapelica Gallery -Ljubljana, SKUC Gallery - Ljubljana, Musica a Metronom - Barcelona, Gaudeamus Music Week – Amsterdam, Forum neuer Musik - Köln, EuroJazz Festival - Tomar – Portugal, festival of contemporary music Contemporanea 2004 – Udine, AV Festival - Newcastle Upon Tyne, CMMAS - Morelia, Mexico …

Loup Abramovici odrasca med Portugalsko in Francijo.
Izobrazeval se je na C.N.D.C d’Angers ter na C.C.N de Montpellier, kjer spozna
razlicne profesorje in koreografe kot so Gilbert Canova, Loic Touze, Jennifer
Lacey, Mathilde Monnier, Emmanuelle Huyn, Boris Charmatz, Benoit Lachambre,
Simone Forti… V zadnjih letih sodeluje kot plesalec in igralec v projektih z Meg Stuart, Vera Mantero, Loic Touze, Mustapha Kaplan & Fillis Sizanli, Antonija Livingstone, Remy Heritier, Maja Delak... Od 2010 razvija svojo umetnisko prakso s Tejo Reba s katero soustvarita performans v trajanju/instalacijo « Bela kocka/crna skatla » (se z Lejo Jurišič), performativni dogodek/rekonstrukcijo « 650 izkusenj » ter komad za lutko in lutkarja « M1.2 ».

Tomaž Grom je slovenski kontrabasist in skladatelj. Kot improvizator se posveča raziskovanju razširjenih tehnik igranja kontrabasa, tudi v kombinaciji z elektroniko. Njegovo ustvarjanje zaznamuje nenehno raziskovanje lastnega zvočnega potenciala, pri čemer ga vodi princip spontanosti. Nastopal je v najrazličnejših zasedbah raznovrstnih glasbenih zvrsti. V zadnjem času je sodeloval z naslednjimi glasbeniki: Seijiro Murayama, Jonas Kocher, Michel Doneda Tao G. Vrhovec Sambolec, Pascal Battus, Zlatko Kaučič, Irena Tomažin, Samo Kutin, Vid Drašler, Neža Naglič, Andrej Fon… Gostoval je na festivalih po Evropi in Kanadi. Ustvaril je avtorsko glasbo za več gledaliških, plesnih in lutkovnih predstav. Njegova performansa Bruto in Ništrc sta uvrščena v Artservisovo zbirko (projekt SCCA - Ljubljana). Od leta 2006 vsebinsko in tematsko koncipira, predava in vodi delavnice na področju elektro-akustične in improvizirane glasbe z naslovom Maksimatika in od leta 2009 delavnico Raziskava-Refleksija (neidiomatska improvizacija). Je umetniški vodja Zavoda Sploh, ki se ukvarja s produkcijo glasbenih in uprizoritvenih umetnosti, ter z izobraževanjem in založništvom.

« Napovednik|Ples in gledališče

Center kulture Španski borci, Zaloška 61, 1110 Ljubljana
Blagajna je odprta med delavniki od 17. do 19. ure ter uro pred prireditvami.
blagajna@spanskiborci.si / tel.: +386 (0)1 620 87 90

 

Avtorji: Daša Grgič, Tao G. Vrhovec Sambolec, Loup Abramovici, Tomaž Grom

Produkcija: Zavod Sploh

1. zasedba
Ples_Daša Grgič / Glasba_Tao G. Vrhovec Sambolec

2. zasedba
Ples_Loup Abramovici / Glasba_Tomaž Grom 


Velika dvorana

Vstopnice:
5 eur

 

Center kulture Španski borci
Zaloška 61
1110 Ljubljana

Blagajna:
+386 (0)1 620 87 90

Uprava:
+386 (0)1 620 87 84

Email:
info@spanskiborci.si

Zemljevid

Kako do nas